Biznes klubowy

Kogo trzeba zatrudnić w klubie muzycznym?

Klub muzyczny do działania potrzebuje nie tylko lokalu, wyposażenia i sprzętu muzycznego. Konieczne jest także zatrudnienie odpowiedniego personelu. Kogo więc trzeba, a kogo warto zatrudnić, jeśli rozpoczyna się klubowy biznes?

Jacy pracownicy są konieczni w klubach?

Klub na stałe zwykle zatrudnia przede wszystkim barmanów. Zwykle w klubie to właśnie barmani stanowią największą liczbę pracowników. W okresie jesiennym i zimowym konieczne jest także zatrudnienie szatniarza. Każdy klub musi mieć także ochroniarzy, których można zatrudnić bezpośrednio albo też wynająć w agencji ochrony. Ponadto w klubie potrzebne są także sprzątaczki.

W niektórych klubach pracują także selekcjonerzy. Ich obecność nie jest konieczna, a wiąże się z dodatkowym kosztem. Angaż selekcjonera może okazać się opłacalny, gdy dany klub muzyczny mocno dba o swój prestiż i wizerunek. Oczywiście konieczne jest także zatrudnianie DJ. Zwykle kluby współpracują z wieloma z nich jednocześnie.

Kogo jeszcze warto zatrudnić?

Barmani, szatniarze, sprzątaczki, ochroniarze i DJ to personel operacyjny, konieczny do tego, by klub muzyczny mógł prawidłowo funkcjonować. Jeśli jednak chce się osiągnąć sukces w tej branży, to warto także wspomóc się specjalistami z innych dziedzin. Każdy właściciel klubu muzycznego powinien współpracować z radcą prawnym, czy specjalistom ds. marketingu.

ashe