Kultura i styl

Jak zachowywać się na imprezie firmowej?

Pracownicze spotkania integracyjne w Polsce dość często odbywają się w pubach i klubach. Luźna atmosfera w nich panująca ma sprzyjać poznaniu się współpracowników ze sobą na płaszczyźnie prywatnej. Wybierając się na imprezę firmową, trzeba jednak szczególnie mocno pamiętać o zasadach savoir vivre.

Czy trzeba udawać się na imprezę firmową?

Nie wszyscy lubią chodzić do klubów muzycznych. Inni je uwielbiają, jednak perspektywa zabawy np. w towarzystwie przełożonego, nie brzmi dla nich zbyt zachęcająca. Na firmową imprezę klubową na ogół warto się jednak udać, choćby z grzeczności i szacunku dla pracodawcy.

Ponadto imprezy firmowe mogą polepszyć atmosferę w pracy. Może się np. okazać, że szef za którym się nie przepada, jest całkiem sympatycznym człowiekiem, przynajmniej w życiu pozazawodowym. Na firmowych imprezach można także zdobyć kontakty, np. z pracownikami innego działu. To także może sprawić, że w przyszłości praca będzie przebiegać w przyjemniejszej atmosferze.

Jeśli jednak nie chcę się wybrać na taką imprezę albo wypada ona w niepasującym terminie, to o swej nieobecności warto poinformować pracodawcę z wyprzedzeniem. Odwołanie swego przybycia w ostatnim możliwym momencie może bowiem zostać bardzo źle odebrane.

Jak zachować umiar na imprezie firmowej?

Pracodawca organizujący imprezę w klubie często zapewnia ekskluzywne warunki. Na gości często czeka VIP room, stół zastawiony jedzeniem i wręcz nielimitowana ilość alkoholu każdego rodzaju. Należy jednak zachować umiar. Obżeranie się, czy wypijanie hektolitrów alkoholu nie pozwoli pozostawić po sobie dobrego wrażenia.

W szczególności kontrolować trzeba spożycie alkoholu. Upicie się na imprezie rzadko kiedy jest dobrym pomysłem, a w przypadku imprezy firmowej może mieć wręcz katastrofalne skutki. Będąc pijanym łatwo zrobić coś nieodpowiedzialnego albo powiedzieć kilka słów za dużo. W skrajnych przypadkach może to nawet zaważyć na przyszłości zawodowej w danej firmie.

Jak ubrać się na imprezę firmową?

Umiar należy zachować także w swoim wyglądzie i ubiorze. Z jednej strony do klubu raczej nie warto ubierać się zbyt oficjalnie. Z drugiej strony strój nie powinien być ani zbyt skąpy, ani zbyt wyzywający. Na ogół najlepiej ubrać się w stylu casual. Podstawą jest to, aby cały strój był schludny, czysty i wyprasowany.

Czy na imprezie firmowej można flirtować?

Flirtowanie ze współpracownikami to temat wzbudzający skrajne odczucia. Niektórzy wychodzą z założenia, że z kolegami i koleżankami w pracy należy zachowywać kontakt praktycznie wyłącznie na płaszczyźnie zawodowej.

W pracy jednak spędza się mnóstwo czasu i z innymi, często podobnymi do siebie ludźmi. Dość często zdarzają się przecież, że w pracy poznaje się swojego towarzysza życiowego, który z czasem zostać może nawet mężem lub żoną.

Klubowa atmosfera, muzyka i alkohol stwarzają zaś dogodne możliwości do flirtowania. Kolejny raz należy jednak pamiętać o zachowaniu umiaru. Flirtowanie na imprezie klubowej pod okiem znajomych z pracy to ryzykowne zajęcie. Imprezy firmowe bywają przecież obiektem komentarzy oraz plotek nawet przez wiele miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ashe