Kultura i styl

Styl klubowy w wystroju wnętrz

Miłośnicy atmosfery panującej w klubach muzycznych mogą w podobny sposób zaaranżować własne wnętrze. O tym, na co zwrócić uwagę korzystając z tego stylu, przeczytacie poniżej.

Inspiracje

Chcąc przenieść klubowy klimat do własnego mieszkania warto inspirować się wnętrzami, które nas czymś urzekły i wykorzystać w swojej przestrzeni te elementy, które zrobiły na nas największe wrażenie. Rozważyć należy również kwestię dotyczącą tego, czy klubowy klimat ma panować w całym mieszkaniu, czy tylko w określonych jego pomieszczeniach. Warto zaznaczyć, że ten styl najlepiej sprawdza się w salonie.

Urządzenie klubowego wnętrza

We wnętrzach klubów charakterystyczne są meble tapicerowane. Wygodne sofy i fotele są niemal znakiem rozpoznawczym i nie może ich zabraknąć w klubowym wnętrzu. Do mieszkań i domów dobrym wyborem będą kanapy, krzesła i fotele obite grubymi tkaninami lub skórą.

Podobnie jak w klubach, tak we wnętrzach, koncentrujemy się na kolorach kontrastowych czyli łączeniu ciemnych barw z jasnymi lub wykorzystujemy kolory ciemne przełamując je krzykliwymi barwami dodatków – poduszek, zasłon czy dywanów.

W kwestii umeblowania dążymy do minimalizmu połączonego z efektownością. Wystarczy jedna komoda lub stół, który da efekt „wow”. Można się również pokusić o wstawienie do pomieszczenia przeszklonego barku, w którym przechowywane będzie szkło, alkohole i dodatki do drinków.

Duże znaczenie mają również błyszczące bibeloty i dekoracje ścienne. Do ozdobienia ścian w klimacie klubu wykorzystać można oryginalne Plakaty z motywami muzycznymi lub ikonami świata kultury.

Oświetlenie

Niezbędnym elementem klubowego wnętrza jest oświetlenie. Atmosferę stworzą różnokolorowe światła a także dające lekko zgaszone światło listwy ledowe ukryte w podłogach i sufitach. Wykorzystać należy oświetlenie całego pomieszczenia, ale niezbędne jest również oświetlenie punktowe budujące klimat wnętrza. W tym celu można zastosować efektowne żyrandole czy błyszczące lampy w stylu glamour. W dużych przestrzeniach można pokusić się nawet o kolorowe kule.

Sprzęt grający

We wnętrzu inspirowanym kulturą klubową nie może zabraknąć sprzętu muzycznego. Podobnie jak w klubie, tak i w domu muzyka pozytywnie oddziałuje na człowieka i najczęściej to ona jest jednym z powodów kreowania w domu tej niepowtarzalnej atmosfery luzu i zabawy.

Oryginalne połączenia

Wnętrza klubów muzycznych często zaskakują swoich gości nietypowymi rozwiązaniami w kwestii wykorzystanych materiałów. Ten sposób budowania klimatu warto przenieść do własnego wnętrza poprzez zastosowanie łączenia materiałów chłodnych i ciepłych w odbiorze. Przykładem takiego rozwiązania jest łączenie cegły z drewnem czy betonu architektonicznego z welurem. Takie kontrasty budują klimat wnętrza a równocześnie sprawiają, że jest ono przytulne i ciepłe w odbiorze.

Uchwycenie klubowego klimatu we własnym mieszkaniu jest trudnym zadaniem. Wsparciem może być zatrudnienie projektanta wnętrz, który sprawnie urzeczywistni naszą wizję.

ashe