Muzyka klubowa

Jaki sprzęt musi mieć początkujący DJ?

DJ to osoba, która odpowiada za tworzenie muzyki klubowej. Wielu ludzi traktuje działalność DJ-a jako hobby, a niektórzy zostają profesjonalistami zarabiającymi na tej pasji. Każdy DJ musi być nie tylko pasjonatem tego rodzaju muzyki, ale także i zainwestować w odpowiedni sprzęt.

Jaki sprzęt jest potrzebny w przypadku początkującego DJ-a?

Początkujący DJ wcale nie musi kupować urządzeń z najwyższej półki cenowej. Zwykle do nauki zupełnie wystarczający jest tańszy sprzęt, w tym także ten używany. Niemniej za każdym razem trzeba się liczyć z wydatkami, liczonymi w setkach, a nawet tysiącach złotych.

Naturalnie DJ musi mieć mikser, na którym będzie pracował najwięcej. Wykorzystuje się go głównie po to, aby płynnie przechodzić z jednego utworu do drugiego. Ponadto przy użyciu miksera dodaje się dodatkowe wątki melodyczne do utworów. Wbrew pozorom obsługa miksera nie jest łatwa, a wprawy nabiera się tu przez lata. Na początku dobrze jest więc postawić na możliwie najmniej skomplikowany sprzęt.

Każdy DJ koniecznie musi mieć też słuchawki, które powinny być nowoczesne, tak, aby zapewnić jak najlepszą jakość dźwięku. Dużą uwagę należy także zwrócić na ich wytrzymałość oraz wygodę. W końcu DJ spędza ze słuchawkami mnóstwo czasu.

ashe