Muzyka klubowa

Najpopularniejsi wykonawcy muzyki klubowej

Muzyka klubowa to bardzo szeroki termin, a gusta muzyczne są różne. Trudno więc stworzyć listę najlepszych wykonawców tego rodzaju muzyki. Można jednak wymienić artystów, którzy od lat cieszą się ogromną popularnością.

Jacy wykonawcy muzyki klubowej są szczególnie popularni na świecie?

Szczególnie dużo popularnych DJ-ów pochodzi z Holandii. Kilkanaście lat temu wielu uważało, że najlepszym wykonawcą muzyki klubowej na świecie jest urodzony w Bredzie DJ Tiesto. Specjalizował się on w gatunku trance. Później nastał czas kolejnego Holendra tj. Armina van Buurena, który łączy muzykę elektroniczną z elementami popu.

W ostatnich latach w wielu klubach na całym świecie najczęściej można było usłyszeć jednak twórczość David-a Guetta-y pochodzącego z Francji. Jego styl muzyczny opiera się o dance i house, a podczas swojej kariery współpracował już z wieloma popularnymi wokalistkami.

Który polski DJ jest najpopularniejszy?

DJ Hazel ma rzeszę oddanych fanów w całej Polsce. Jego unikalny styl, łączący hard trance z techno i electro house przyciąga do klubów ludzi w całym kraju. DJ Hazel znany jest także z tego, że podczas imprez w klubach potrafi pozytywnie zaskakiwać słuchaczy swoimi zabawnymi wypowiedziami.

W ostatnich latach komercyjny sukces w Polsce odniósł także C-Bool. Kilka jego utworów przez długi czas puszczanych było w największych polskich stacjach radiowych.

ashe